19. 9. 2010 Oliver Sálus

Snažili jsme se hrát bez chyb, což se vyplatilo, hodnotí zápas Gulaši

P r a h a - Sparta zvládla premiérové domácí utkání letošního ročníku Tipsport extraligy, když v neděli porazila Kladno 5:3. Gólem a asistencí se na gólové přestřelce podepsal i obránce Sparty Michal Gulaši. Zápas hodnotil velmi pozitivně.

Gulašiho bilance: gól, asistence a skvělý výkon!

Domácí premiéru Sparta proti Kladnu zvládla. Na gólové přestřelce se podílel také obránce Michal Gulaši. Byl to právě on, kdo otevřel gólový účet zápasu. Už ve druhé minutě v přesilové hře vypálil od modré, a jeho rána div nezbořila branku. „Jirka Vykoukal mi přihrál na modrou, já jsem nad ničím nepřemýšlel a jen jsem poslal puk na branku. Propadlo to tam, tak jsem byl šťastný,“ popsal svůj první letošní gólový moment. V celém utkání byl klub z pražských Holešovic aktivnější. Zanedlouho po Gulašiho trefě sice vyrovnal Kuchler, vedení Spartě však vrátil v 15. minutě Broš. Nevídaná gólová přestřelka nakonec skončila lépe pro domácí Spartu. „Utkání hodnotím velice pozitivně, protože jsme získali plné tři body, což je pro nás hodně důležité,“ hodnotil celé utkání Michal Gulaši. Sparta vstřelila celkem pět gólů, což jistě potěšilo všechny její příznivce i trenéry. V čem byl od minulého zápasu rozdíl? „V Pardubicích nám nešly přesilové hry, trošku jsme se na ledě hledali. Dneska jsme se snažili hrát bez chyb, což se nám vyplatilo,“ říká. „Měli jsme prakticky stejnou taktiku, jako v minulém utkání. Jen jsme si před zápasem v kabině řekli, že každý si musí držet svoji pozici, což jsme až na pár výjimek dodrželi, a proto jsme dnes vyhráli,“ dodal Michal Gulaši.

MICHAL GULAŠI

„Neměli bychom dostávat tolik gólů,“ ví Gulaši

Na druhou stranu tři obdržené branky zrovna není malý počet. Nebýt toho, že se Sparťané trefili pětkrát, vše by mohlo být jinak. „Góly, co jsme dostali, byly z přesilovek. Musíme si všechny ty gólové akce soupeře probrat, říct si, kterých chyb se máme do příště vyvarovat. Chceme branky dávat, ne je inkasovat, takže bychom se z dnešního zápasu měli poučit, protože příště se nám nemusí povést dát tolik gólů,“ ví obránce.

„S Martinem to byla klasická šťouchanice, nic velkého.“

Ve druhé třetině po akci kladenské ofenzívy dotíral na gólmana Pöpperleho až příliš okatě Martin Látal. Gulaši mu obratem velmi důrazně vysvětlil, že podobné nájezdy do brankoviště by si dovolovat neměl. Byly z toho nakonec dvě minuty pro sparťanského zadáka. „Byla to klasická šťouchanice před brankou. Útočníci dotírají v brankovišti a naším úkolem je bránit gólmana. Byla to náhoda, že tam byl zrovna Martin, ale nic to nemění na kamarádství mezi námi,“ uvedl vše na pravou míru Michal Gulaši. Během zápasu zařídil Spartě jak toto dvouminutové oslabení, tak i přesilovou hru. Na konci zápasu došlo k velmi nepříjemnému střetu kladenského Tomáše Knotka a právě Michala Gulašiho: „Hráč odehrál puk, já jsem šel proti němu, ale bohužel měl právě hokejku nahoře a trefil mě do krku. No a pak dostal dvě minuty (směje se),“ zhodnotil tuto situaci. Hned po střetu mu ale nejspíš do smíchu nebylo, protože se z ledu zvedal několik minut. Následnou přesilovou hru sice Sparta v šestý gól nepřeměnila, ale alespoň zabránila Kladnu k vytvoření závěrečného tlaku.