16. 10. 2013 Robin Mana

Sičák: Chtěli jsme se soustředit na obranu

Svou první gólovou trefou sezony otevřel ve třetí minutě zápasu se Zlínem skóre, Sparta už pak vedení nepustila a jde do čela tabulky. Duel s neoblíbeným soupeřem, ve kterém opět nechyběly tvrdé zákroky, osobní souboje a potyčky, hodnotil obránce VLADIMÍR SIČÁK.

Proti Zlínu jste dal svůj první gól sezony. U obránce asi není ten tlak takový, přesto, nebyl jste z toho už trochu nervózní, když to tam pořád nechtělo spadnout?
Je pravda, že já jsem zrovna typ obránce, který by měl podporovat ofenzivu a nějaké ty góly se mi vždycky dařilo dávat. Samozřejmě, člověk je vždycky trochu nervózní, když góly nedává. Je jenom dobře, že to přišlo zrovna dneska, jsem za to rád, ale mnohem víc těší výhra.

Ještě k té brance, Ivan Rachůnek tam puk prostrčil zpoza branky, když jste se k němu blížil, věděl jste kam budete mířit?
Nevěděl. Letělo to ke mně a viděl jsem, že mám dost času. Ale puk hodně skákal, tak jsem si řekl, že nad tím nebudu moc přemýšlet. Ne že bych zavřel oči, ale prostě jsem to jen napálil a naštěstí to dobře dopadlo.

Se Zlínem je to vždycky hodně vyhecované, ve hře byly vidět různé šarvátky a potyčky. Jak jste to vnímal na ledě vy? Bylo třeba i více slovních konfliktů?
Já osobně jsem tam neměl skoro nic, akorát, když srazili Radka Philippa, tak jsme si tam něco řekli. Jinak jsem to ale nijak speciálně nevnímal, na ledě je těch soubojů plno, člověk se soustředí na hru a na svůj výkon.

Zajímá mě právě ten faul Kubiše na Radka Philippa, to bylo hodně za hranicí a navíc to nic neřešilo. Viděl jste v tom jen snahu soupeře vás za ještě přijatelného stavu nějak rozhodit?
Mně to přijde, že Kubiš takhle hraje pořád. Když tam někde vidí někoho ve vhodné pozici, tak ho hned vezme. Je to nepříjemné, ale jestli to byl záměr...v hokeji je to složité, dohrává ho krátce po tom, co odehraje puk. Těžko to posuzovat.

On potom také rychle odjížděl na trestnou lavici, kdyby třeba došlo na nějakou odvetu, ta ale nepřišla...
V tu chvíli se zápas lámal a nebylo by ideální nechat se kvůli tomu zbytečně vyloučit. Většinou z toho kouká to, že hráč ještě inkasuje extra dvě minuty navíc. Oni toho v pěti moc neměli, tak proč jim dávat tu výhodu. Bylo lepší to zkousnout a hrát dál svou hru.

V posledních dvou duelech jste inkasovali jen dvakrát, to je citelné zlepšení proti předcházejícím zápasům, třeba s Vítkovicemi. V čem je největší změna?
Celkově jsme se chtěli víc soustředit na obranu, protože ve střílení gólů problém není, což se ukázalo i dneska. Třetí útočník se musí víc stahovat do defenzivy a my beci nesmíme propadat u mantinelů.

Jak moc dnes při přesilovkách chyběl Tomáš Rolinek?
Rolas je bojovník, ten tam vždycky vybojuje spoustu puků, které pak rozehrává Toňákovi s Hlínou, takže to samozřejmě je znát. Stejně tak absence Karla Pilaře.

Jak se těšíte na pro vás speciální, páteční duel s Pardubicemi?
Z mé strany už je všechno odpuštěno, já jsem si to vychutnal minulý rok, kdy jsme jim tady dali devítku a teď už to beru jako normální zápas. Nebudu se rvát o nic jiného než o výhru.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede