14. 11. 2009 Lucie Strouhová

Pátek 13. byl tentokrát pro Tona dnem šťastným

Pátek 13. ledna 2006, opora Sparty Petr Ton neustál nájezd v Litvínově a ošklivě si poranil levou roku. Komplikovaná zlomenina vyřadila Tona na dlouhé týdny ze hry. Tentokrát se podobné drama nekonalo, na domácím ledě byl ostrostřelec hlavní zbraní trenéra Volka, která dotáhla Pražany ke třetímu vítězství v řadě.

Petře, vzpomněl jste si na svůj incident z pátku 13. Před necelými čtyřmi lety?
Kdo sleduje hokej nebo alespoň fandí Spartě, určitě si na mou událost vzpomněl. Já sám už jsem dnešní den měl na vědomí před začátkem soutěže. Když to vezmu týmově, tak jsme v pátek třináctého hráli tuším od té události dva zápasy a nikdy se nám nedařilo. Když to nyní vyšlo na Litvínov, tak jsem měl znovu obavu, jak to tentokrát dopadne. I vzhledem k té nešťastné události. Snad jediné štěstí bylo, že jsme znovu nehráli v Litvínově.

Petr Ton

Vstřelil jste tentokrát dvě branky, obě po asistenci Výborného? Vyhovuje vám spolupráce?
Po dlouhé přestávce to z mé strany nebylo ideální utkání, dlouho jsem se na ledě hledal. Nebruslilo mi to. Shodou okolností mi tam ale spadly dva góly, které vzešly z výborné práce Davida. Máme nacvičené nějaké signály, které nám vyšly už třeba v Karlových Varech. Dokáže mi na malém prostoru dát puk, často mě hledá okolo tyček. Snažím se využít jeho přednosti.

Zvítězili jste potřetí v řadě, cítíte, že se mužstvo zvedá?
Už nám pomohly dva zápasy venku a dneska jsme především dobře začali. Změna je, že i když jsme ve druhé části nehráli ideálně, měli spoustu času v oslabení a nemohli jsme se chytit v tempu, tak nastal zlom především v tom, že najednou máme vnitřní sílu a více si věříme a dokážeme utkání otočit. Nedokážu si vysvětlit, proč předtím na nás ležela deka, psychika byla dole a zápasy, které jsme prohrávali, jsme nedokázali otočit.

Převahu jste měli především v první třetině, která přesto skončila pouze 2:2..
Bylo to těžké. Především když po celou sezónu máme třeba více ze hry, ale srážejí nás laciné branky. Teď se od toho snažíme oprostit a jít do každé minuty zápasu naplno s tím, že nějakou další branku vstřelíme. I když to zní jako fráze.

Myslel jste na hattrick?
David mi to jednou zmínil po situaci, kdy jsme jeli dva na jednoho. Osobně si na to ani nevzpomenu, myslím pouze na to, abychom vyhráli. Poslední dobou mě spíš trápí, že naše pětka je u hodně branek na ledě. V Třinci jsem byl u osmi z devíti, s Litvínovem snad u polovičky. O to více mě těší, že naopak nějakým svým gólem pak můžu mužstvu pomoci.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!