17. 5. 2022 HC Sparta

Možní soupeři v CHL: staří známí i čeští hráči

V následující sezoně nečeká náš tým jen vánoční Spengler Cup, ale také Liga mistrů! Svěřenci Pavla Patery a Patrika Martince už znají možný okruh soupeřů, kteří budou sparťanům vylosováni ve středu 25. května od 16:00 hodin v Helsinkách.

Sparta se kvalifikovala do Ligy mistrů potřetí v řadě, přičemž nám mezi 32 účastníky patří druhá pozice ve třetím výkonnostím koši! Už v základní skupině tak můžeme narazit na našeho čtvrtfinálového přemožitele a obhájce titulu Rögle, švédského šampiona Färjestad nebo Skellefteu, kterou jsme vyřadili v osmifinále uplynulé sezony.

Držitelé permanentních vstupenek na novou sezonu mají zaručený vstup na všechny zápasy Champions Hockey League zdarma!

V osudí budou číhat také soupeři s českými hráči v týmu. Na příklad za švýcarského mistra ze Zugu hraje Jan Kovář, který by se mohl střetnout s bratrem Jakubem. Zkušený brankář si může navíc zahrát také proti svým bývalým parťákům z Curychu, prestižní by však bylo také derby se Slovanem Bratislava.

Z osudí tak bude nalosováno celkem osm základních skupin, ve kterých na sebe nemohou narazit týmy ze stejné země.

ROZDĚLENÍ KOŠŮ PRO LOS CHL 2022/2023:

1. koš: Rögle (SWE), Färjestad (SWE), Zug (SUI), Eisbären (GER), Tappara (FIN), Třinec, Salzburg (AUT), Luleå (SWE)
2. koš: Fribourg-Gottéron (SUI), Mnichov (GER), Jukurit (FIN), Mountfield HK, Villach (AUT), Skellefteå (SWE), Curych (SUI), Wolfsburg (GER)
3. koš: Ilves Tampere (FIN), SPARTA, Fehérvár (HUN), Frölunda (SWE), Rapperswil (SUI), Straubing (GER), TPS Turku (FIN), Davos (SUI)
4. koš: Belfast (NIR), Grenoble (FRA), Slovan Bratislava, Stavanger (NOR), Katowice (POL), Aalborg (DEN), Ljubljana (SVN), Krakov (POL)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hlaváč je zpátky! Trénování mě bude bavit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Junioři odstartují sezonu proti Plzni