26. 3. 2024 Lucie Citterbartová

Kovář: Série s Tygry nás neuvěřitelně semkla

Už se opět chystáme na dalšího soupeře, proti kterému budeme chtít navázat na povedenou sérii s Libercem. "Série nás neuvěřitelně semkla. Za ty dva roky, co tu jsem, jsme měli během týdne s Libercem suverénně nejlepší atmosféru v kabině," těší brankáře Jakuba Kováře, jenž mimo jiné přiznal, v jaké výstroji chystá playoff dochytat.

Jak se po návratu na led cítíš?
Tím, že u nás je ta pauza delší, bylo to trochu o kondici, vrátit se zpět do našeho rytmu. Taktické věci začneme řešit, až budeme znát soupeře. Takže jde hlavně o to vrátit se do dobré fyzické formy a být připraven na zápasy, které přijdou.

Sleduješ probíhající čtvrtfinálové série?
Nesleduji vyloženě všechny zápasy, ale zajímám se hlavně o českobudějovický Motor. Je to vlastně můj mateřský klub, takže mě zajímá, jak hrají právě Budějovice. A v případě jejich neúspěchu by byl naším soupeřem Třinec, takže tato série mě zajímá.

Do startu semifinále zbývá ještě týden, je pro gólmana delší pauza složitější?
Teď už je to dobré, ale po našem posledním čtvrtfinálovém zápase v Liberci se zdála dlouhá. Jinak to ale nastavit nejde. My máme letos od nového roku takových pauz poměrně hodně, a to není úplně jednoduché. Po pauzách jsou začátky vždy náročnější.

Co je potřeba vypíchnout a přenést si ze čtvrtfinálové série do semifinále?
Týmovost. Série nás neuvěřitelně semkla. Za ty dva roky, co tu jsem, jsme měli během týdne s Libercem suverénně nejlepší atmosféru v kabině. Ačkoliv nám byli Tygři vyrovnaným soupeřem, tyto momenty překlopily výhry na naši stranu.

Co naopak musíme do semifinále zlepšit?
Záleží na soupeři. Třinec hraje jiný hokej, než třeba Litvínov nebo Brno. Takže tady se to bude odvíjet od soupeře a samozřejmě toho, jak se každý tým na druhý připraví a v jaké formě budou po pauze.

Zmínil jsi dobrou atmosféru v týmu. Jak ji udržujete, když se dlouho nehraje?
My jsme se s klukama domluvili, že budeme odcházet z domů, jako když hrajeme zápas. Kolem čtvrté hodiny odpoledne se sejdeme někde ve městě, do deseti do večera o nás holky neví. Takhle to děláme každý den, abychom udržovali týmového ducha. (smích)

Tak teď vážně.
Jsme teď spolu skoro pořád, chceme trávit co nejvíce času společně. Je to jako v sezoně, když máte reprezentační pauzu. Po těžkých zápasech máte chvíli volno, a pak už zase začínáte trénovat. Takovým stylem to probíhá. Akorát víme, že nebudeme hrát obyčejné zápasy základní části, ale ty nejdůležitější celé sezony.

Po dnešním tréninku jdete ještě společně na oběd. Můžete si dát, na co máte chuť, ale během zápasů to nejde?
To je asi hodně individuální. Zbývá už maximálně tak měsíc hokeje do konce sezony, takže já se snažím se o tělo starat. Navíc už nejsem nejmladší. Abych mladé kluky stíhal, je potřeba si to hlídat. Ale věřím tomu, že si někteří dají něco dobrého.

Jakou výstroj si vybereš na semifinále, když máš tři varianty?
Nakonec bohužel nemám, moje černé betony neprošly měřením. To mě mrzí, protože tu jsem měl na playoff připravenou. Mezi zlatou a bílou mám velký rozdíl, takže to vypadá, že letos už to dojedu v bílé.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!