11. 9. 2022 Štěpán Křemen

Konečný: Do extraligy musíme zlepšit oslabení

Jakub Konečný má za sebou z osobního pohledu povedený dvojzápas, když se mu dvakrát po sobě podařilo skórovat. Trefa proti švédské Lulee mu ale trochu zhořkla, protože se nám ji ani napodruhé nepodařilo porazit. Teď už se ale soustředí na začátek extraligy a věří v dobrý začátek. „Musíme ještě zapracovat na hře v obranném pásmu, kde trošku plaveme. Ale teď začíná Extraliga a čekají nás úplně jiné zápasy, takže věřím, že nám to půjde dobře a nakopne nás to do toho posledního dvojzápasu ve skupině,“ komentoval odhodlaně.

Máš za sebou zajímavý dvojzápas, kdy se ti podařilo dát v obou utkáních gól. Jak ze svého pohledu hodnotíš severský trip?
Je těžké ho hodnotit teď, po prohře. Přijeli jsme sem s tím, že chceme samozřejmě udělat co nejvíc bodů a věděli jsme, že to bude složité. První zápas se nám povedl, dali jsme i dost gólů. Ale věděli jsme, že potom jedeme do Švédska a Lulea je kvalitativně na vyšší úrovni než Aalborg. Bohužel se nám nedařilo bránit přesilovky, dostali jsme v nich tři góly, a to rozhodlo zápas. Máme před sebou teď pár dnů do začátku extraligy, takže máme na čem pracovat a poučit se z chyb.

I přes prohru vám vyrovnané zápasy se švédským vicemistrem mohou dodat sebevědomí, co myslíš?
Držet krok se soupeřem je jedna věc, ale je fakt, že konec zápasu nám dost ujel a z toho se musíme poučit.

Bylo znát, že nám během zápasu vypadli tři hráči? Zápas kvůli zranění nedohráli Honza Buchtele, Míra Forman a Michal Moravčík.
Samozřejmě to trochu znát je, když se ze čtyř lajn musí přejít na tři už v průběhu druhé třetiny, ale máme za sebou kvalitní letní přípravu. Navíc je pořád začátek sezóny, takže si nemyslím, že by nás to mělo nějak poznamenat.

Co říkáš na až komorní atmosféru, která tady v Lulee i přes celkem slušný počet fanoušků?
Bavili jsme se o tom i s klukama na střídačce, že tady mají pěkný zimák a přišlo docela dost lidí, ale stejně tady nikdo moc nefandil a bylo slyšet každé slovo. Tak to bylo trochu smutný. O to víc se těšíme na domácí zápasy v O2 areně.

Pomůže vám v rozhodujícím dvojutkání s finským Jukuritem třeba i to, že už budete v říjnu ve větším zápasovém tempu?
Určitě nám to může pomoct. Musíme ještě zapracovat na hře v obranném pásmu. Ale teď začíná extraliga a čekají nás úplně jiné zápasy, takže věřím, že nám to půjde dobře a nakopne nás to do toho posledního dvojzápasu ve skupině.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru