6. 8. 2023 Matyáš Kot

Konečný: Chci patřit k hráčům, kteří bodují

Z Paříže do Buffala, přes Turecko zpátky na holešovický led. Útočník Jakub Konečný má za sebou nabité léto včetně týdenního development kempu Sabres: "Kromě hokeje jsme měli velmi zajímavé přednášky o spánku, výživě a vaření, regeneraci i mentální přípravě. Kemp mi dodal sebevědomí," přiznává před startem přípravných zápasů.

Stihl sis během nabitého léta užít nějakou dovolenou?
Před letní přípravou jsme byli s přítelkyní na čtyři dny v Paříži. Volného času moc nebylo, týden po konci letní přípravy jsem odletěl na kemp do Buffala, kde jsem alespoň navštívil Niagarské vodopády a poznal město. Jakmile jsem se vrátil ze Států, hned druhý den jsme s přítelkyní odletěli na týden do Turecka. Po návratu z dovolené jsem měl čtyři volné dny, než jsme s dalšími mladšími hráči začali trénovat na ledě. Zbytek volného času jsem tedy strávil s rodinou a kamarády.

Nový trenér Pavel Gross s hráči hodně komunikuje, už sis na jeho styl zvykl?
Každý trenér má jiný přístup, určitě tu nějaká změna je. Pan Gross se stará o útočníky a některé věci praktikuje trochu jinak. Dojmy mám hodně pozitivní, protože s námi hodně komunikuje a snaží se nám při tréninku poradit. Bavíme se hodně i mimo led o věcech, které s hokejem nesouvisí, což je za mě super.


Jak probíhá váš program po návratu na led?
Trénujeme od pondělí do pátku. Většinou máme trénink dopoledne, kdy máme rozcvičku s posilovnou a poté jdeme na led. Trénink je rozdělený na dvě poloviny, první je na zahřátí a zapracování určitých věcí. Druhou část se věnujeme taktice, zaměřujeme se na napadání a hru ve všech třech pásmech. V úterý a ve čtvrtek máme i odpolední část, která je pro mladé povinná a pro starší hráče dobrovolná. Pilujeme střelbu s dovednostmi, což je výborná věc, protože se můžeme stále zlepšovat.

Cítíš, že tě čeká zlomová sezona, ve které si můžeš říct o stabilní místo?
Je to určitě můj cíl. Chci patřit k hráčům, kteří v zápasech bodují a jsou více na očích. Je to samozřejmě ale pořád těžké. Tým je velice nabitý skvělými hráči, což je pro nás dobré, protože nás konkurence nutí se stále více a více zlepšovat. Určitě mě tyhle věci budou nutit, abych na sobě neustále pracoval, byl lepším hráčem a získal si více času na ledě.

Kemp jsem si užil! Musím zlepšit střelbu

Posunul tě o kus dál development kemp v Buffalu?
Myslím, že mi určitě dodal sebevědomí do začátku sezony. Vždycky se vracím se zkušenostmi, které mi trenéři v Buffalu předali, nebo se snažím nějaké věci okoukat a naučit od ostatních hráčů z kempu. Dobře se ale cítím i po letní přípravě ve Spartě, do které jsem se snažil přidat nějaké vlastní věci, ať už stravu, nebo spolupráci s panem Vykoukalem. Věřím, že jsem do sezony připravený.

Co bylo hlavní náplní kempu?
Kemp byl zaměřený především na střelbu a různé útočné situace. Střelba je pro mě věc, kterou potřebuji zlepšovat v hokeji co nejvíce. Od trenérů jsem se snažil získat nové zkušenosti, zaměřovali jsme se dost na detaily. Můžu si do sezony odnést spoustu nových zkušeností a poznatků.

V čem byl oproti české přípravě největší rozdíl?
Největší rozdíl byl určitě v rychlosti hry. Když to porovnám s arénou v Holešovicích, oproti hale v Buffalu je mnohem větší. Ať už jsme na kempu hráli jakoukoliv herní situaci, vždycky probíhala na malém prostoru a bylo možné dát gól.

Strávili jste celý čas na ledě?
V Buffalu ne. Na začátku jsme se na ledě lehce zahřáli a trenéři chtěli, abychom si po příletu zvykli na led. Zkoušeli jsme různé herní situace a další dva ledy jsme hráli tři na tři, nebo dva na dva. Na začátku kempu jsme se ale také všichni sešli společně s vedením a začali se navzájem poznávat. Každý o sobě řekl pár vět, odkud pocházíme, za jaký tým hrajeme a zda máme i nějaké záliby mimo hokej. Kromě hokeje jsme ale měli velmi zajímavé přednášky o spánku, výživě a vaření, regeneraci i mentální přípravě. Na jeden den jsme dokonce neměli žádný led a odpoledne vyjeli na výlet k Niagarským vodopádům.

Je kemp tak náročný, jak to zní?
Není. Kemp trval týden, poslední den jsme hráli turnaj tři na tři po celém hřišti. Musím říct, že program kempu je výborný a vždycky se těším. Sabres se snaží, aby byl program s aktivitami každý rok trošku jiný a zároveň se dobře doplňoval s tréninkem na ledě.

>>>TRENÉŘI GROSS A HOŘAVA: TÝM UŽ KVALITNÍ BYL, JEN SE DOPLNIL<<<

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest