10. 6. 2024 Lucie Citterbartová

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

V březnu oslavil teprve šestnácté narozeniny. O pár měsíců později talentovaný Filip Novák podepsal se Spartou profesionální kontrakt. Nadějnému útočníkovi se tak po stříbrné olympiádě mládeže a vydařené sezoně otevírají dveře k dalším úspěchům. "Jsem moc rád, že jsem dostal takhle velkou příležitost v podobě podepsané smlouvy. Rozhodně jsem to v takhle mladém věku nečekal. Je to pro mě odměnou," uvedl před jedním z tréninků.

Jsi jedním z nejmladších hráčů, se kterým Sparta podepsala profesionální kontrakt. Musíš mít velkou radost, je to tak?
Jsem moc rád, že jsem dostal takhle velkou příležitost v podobě podepsané smlouvy. Rozhodně jsem to v takhle mladém věku nečekal. Je pravda, že jsem to viděl u jiných klubů v Česku, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo poštěstit i mně. Překvapilo mě to. Je to pro mě odměnou, podařilo se mi taky udělat tady ve Spartě během jedné sezony velký pokrok.

Zahrál sis nejen za dorostenecký tým, ale i za juniory a v obou kategoriích jsi skóroval. Ve kterém týmu sis byl jistější?
Asi v juniorce. Starší kluci mi hodně pomáhali, za což jim děkuju. Bylo to jiné i z pohledu hry, protože v juniorce je ta hra pocitově víc fyzická tím, že tam jsou i větší kluci. Kolikrát když jsem v dorostenecké extralize někoho dohrál na mantinelu, tak jsem šel téměř automaticky na trestnou. Tady se mi zdá, že je to trochu jinde a mohl jsem tak více soupeře dohrát. Styl hry juniorů mi osobně sedl víc.

"Filip je obrovský talent. Možná nejlepší hráč svého ročníku. V uplynulé sezoně prakticky táhl celý náš dorost, v playoff se neztratil ani v juniorce."
sportovní manažer Jaroslav Hlinka

Sledoval jsi Spartu ještě v době, než jsi do ní přišel?
Když jsem hrál ještě v Chomutově v osmé třídě, tak už jsem dostal od pana trenéra Petrovky, který za Spartu hrál, nabídku, jestli to ve Spartě nechci zkusit. Tak jsem šel a usadil jsem se právě v loňské sezoně v dorostu. Ale Spartě jsem fandil každopádně. Sledoval jsem nejen hokej, ale i fotbal.

Byl jsi se i podívat?
Jo, skočil jsem asi dvakrát i do O2 arény na áčko. Je to pokaždé skvělý zážitek.

A jak trávíš třeba svůj volný čas, jak se odreagováváš?
Hodně volného času mimo tréninky a školu trávím s mojí přítelkyní. Mám taky hodně rád hokejbal, tak si ho chodím o víkendech zahrát. Taky mě baví jezdit na kole a běhaní, tak se to snažím také nějak vecpat do svého volného času.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým