19. 8. 2003 MiG

V Edenu bez vítěze

Pouze dvě branky vidělo několik set diváků na slávistickém stadionu. Spartu poslal do vedení svým prvním gólem ve svém novém působišti Josef Řezníček, o sedmnáct let mladší juniorský reprezentant Jakub Klepiš osm minut před koncem vyrovnal. Výsledek znamenal jedinou bodovou ztrátu Holešovických ve skupině B Tipsport Cupu, v semifinále poháru čeká sparťany Lasselsberger Plzeň.
Měření sil mezi oběma pražskými rivaly diváky nezklamalo. Přestože bylo k vidění pomálu šanci a gólů, duelu nechybělo nasazení a napětí. Už v první třetině hlavní rozhodčí vydatně zaplňoval trestnou lavici. Při hře v plném počtu měla si převahu udržovali sparťané, ovšem v největší šanci úvodní části hry se objevil Čermák, který v 16. minutě sám před odkrytou brankou nedokázal zkrotit poskakující puk.

Také druhá třetina byla protkána mnoha vyloučeními. V jedné z moha přesilovek musel Málek tlumit ostré rány Srdínka a Kristka, ale největší vzrušení přinesla 27. minuta, kdy se od velmi ostré šarvátky dostal Viktor Ujčík. Poté co Fardrného svékl z dresu odjel přímo do kabin. Těsně před polovinou utkání se tváří v tvář utkal s Málkem Marek, ale bezbrankový stav nezměnil. Hra nabrala na obrátkách a šance se střídaly na obou stranách, ovšem bez úspěšného zakončení. V závěru druhé části hry se vyznamenal výborně chytající Marek Schwarz, který pochytal veškeré pokusy slávistů při hře ve čtyřech.

Poslední část hry konečně přinesla i koření hokeje, góly. Nejprve svoji šanci zahodil Ton, ale po chvíli Marek vybojoval u mantinelu puk pro Řezníčka, který poslal Spartu do vedení - 0:1. Pro domácí byla vstřelená branka impulsem ke zvýšené aktivitě. Ale skvěle chytajícího Schwarze se nedařilo svěřencům trenéra Růžičky překonat. Až v 52. minutě přišlo vyrovnání, o které se zasloužil mladý reprezentant Jakub Klepiš - 1:1. Ani závěr poslední části hry se neobešel bez vyloučení. Do největší šance se prodral v oslabení pár minut před závěrečnou sirénou Michal Broš, ale jeho pokus na konečné remíze nic nezměnil.

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Klepiš (D. Pojkar) - 44. Řezníček (Marek, Tomajko). Rozhodčí: Kolísek - Bejček, Pešek. Vyloučení: 11:14, navíc Fadrný (Slavia) a Ujčík (Sparta) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 650.

Tabulka sk. B
1. HC Sparta Praha    6 5 1 0 21:7 11
2. HC Rabat Kladno    6 2 2 2 15:17 6
3. HC Slavia Praha    5 0 4 1 6:8 4
4. HC Bílí Tygři Liberec 5 0 1 4 8:18 1
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest