4. 7. 2023 HC Sparta

​Adam Polášek se loučí se Spartou

Se třemi stříbrnými medailemi, dvěma z extraligového finále a jedné ze Spenglerova poháru, se se Spartou loučí obránce Adam Polášek. Dres našeho klubu oblékal sedm sezon a za tu dobu se dokázal zapsat do mnoha historických statistik Sparty.

„Po dohodě s naším trenérským štábem jsme se rozhodli smlouvu již dále neprodlužovat a popřát Adamovi hodně štěstí v dalších fázích jeho úspěšné kariéry. Děkujeme mu za spoustu skvělé práce pro náš klub,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Adam Polášek poprvé nastoupil za Spartu v sezoně 2013/2014, o tři roky později náš klub opouštěl jako poražený finalista s cílem vyzkoušet si Kontinentální ligu. Po angažmá v Novosibirsku, Soči a Nižněkamsku se do Sparty v sezoně 2019/2020 vrátil, a kromě krátkých etap ve finské Tappaře a Vítkovicích působil v klubu dodnes.

„Adama jsem poznal jak na ledě, tak poté i mimo něj. Ve Spartě zanechal velkou stopu, všichni na něj budou vzpomínat pouze v dobrém. Za celý klub bych mu chtěl poděkovat za skvělých sedm sezon ve Spartě,“ dodal sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Adam Polášek za sebou zanechává opravdu velký odkaz. Ve Spartě dokázal v základní části a playoff posbírat úctyhodných 144 bodů. Více jich zaznamenaly pouze sparťanské ikony Jiří Vykoukal, Jaroslav Nedvěd a František Ptáček.

Nejvíce (36) jich posbíral v základní části sezony 2014/2015, pouhý bod mu chyběl na rekord Jaroslava Nedvěda z ročníku 2001/2002. Adam Polášek v dané sezoně napočítal 26 asistencí během základní části, díky kterým drží třetí místo mezi sparťanskými beky. Letos jej o jedinou přihrávku překonal Michal Kempný, o dvě pak v historickém měřítku vede Jaroslav Nedvěd (2001/2002).

Žádný jiný bek však nedokázal v utkání zaznamenat více asistencí než Adam Polášek – ten totiž 26. září 2014 pomohl sparťanům zostudit Kometu Brno 1:8 pěti úspěšnými nahrávkami.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu