KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

GCC2, úterý 11. 8. 2020
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Košarišťan – Zelingr, Kehar (A), V. Sorokin, Štochl, Zajíc, Mikliš, Ticháček – Bernat, Račuk (C), Š. Bláha – Routa, Kubík, Guman – Š. Jelínek, Pitule (A), Hlava – O. Bláha, Filip, Urban.
Sparta: Neužil – Piskáček, Košťálek, M. Jandus, Kalina, T. Pavelka (A), Jeřábek, Klodner – Rousek, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Zikmund – Dvořáček, Říčka, Pšenička – Buchtele, Pech, Tomášek (A).
Branky a nahrávky: 23. Š. Bláha (Hlava), 30. Š. Jelínek, 54. O. Bláha (Urban) – 43. Tomášek (Kalina, M. Jandus), 59. Pavelka (Sukeľ, Buchtele). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Komárek, Hnát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2

Druhé utkání ve dvou dnech naši hokejisté nezvládli. Po vítězství nad Českými Budějovicemi se sparťané poprvé představili venku. Na ledě Kladna nabrali ve druhé třetině dvougólové manko, a přestože ve třetí části skórovali David Tomášek a Tomáš Pavelka, musel náš tým skousnout druhou porážku v Generali Česká Cupu.

Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače navázali na povedený závěr zápasu proti Českým Budějovicím a v prvních minutách na soupeře vlétli. Rytíře však gólově nezaskočili, navíc jejich tlak otupilo vyloučení Michala Řepíka. Největším nebezpečím v oslabení byla nepřesná střela švihem Šimona Jelínka. V dalších minutách si ani jeden tým střelecký pokus nevypracoval, což nezměnila ani početní výhoda našeho mužstva.

Ve druhé polovině první části se opět zaskvěl Šimon Jelínek, který střelou z pravé strany dovolil vyniknout Jakubu Neužilovi. Rostoucí tlak Sparty opět utlumilo vyloučení. Když už ho Sparta zvládla a v závěru třetiny hrála další přesilovku, která trvala jen šestnáct vteřin, jelikož putoval na trestnou lavici Jan Košťálek.

Trenérům Sparty neudělal radost ani Radek Jeřábek, jenž si vysloužil trest jen několik vteřin po návratu svého kolegy. Středočeši touto nabídkou nepohrdli. Štěpán Bláha dostal z pravé strany přihrávku mezi kruhy a švihem otevřel skóre. Spartě aktivita nepřinášela vyrovnání ani výrazné šance, naopak před polovinou zápasu domácí udeřili podruhé. Šimon Jelínek se prodral středem hřiště, a přestože jeho první střelu Jakub Neužil vychytal, po objetí branky zasunul kotouč do sítě.

Trápení Sparty pokračovalo, když se v krátkém sledu přesunuli na trestnou lavici David Dvořáček a Jan Piskáček. Nedisciplinovanost svých svěřenců trenéři těžce nesli, proto si vzali oddechový čas, aby ke svému mužstvu promluvili. Týmu domluva trenérů pomohla, dvojnásobné oslabení ustáli, ale následné pokusy Lukáše Pecha a Martina Janduse úspěchem neskončily.

Závěrečné dějství začalo o několik minut později kvůli úpravě boční síťky v jedné z branek. Vydařený vstup do třetiny začal nebezpečnou střelou Matúše Sukeľa, po které sparťané udrželi pásmo a nahození Petra Kaliny tečoval do sítě David Tomášek. Sparta byla blízko rychlému vyrovnání, jenže Řepíkovi se Sukeľem chyběla při jejich pokusech potřebná přesnost.

Kýžený gólový efekt nepřinesl ani tlak do brankoviště soupeře, po němž domácí ujeli a odskočili na rozdíl dvou branek. Rychlý brejk zakončil do levého víka Ondřej Bláha, ale sparťany tím nepoložil. Závěrečnou převahu posílilo kladenské vyloučení, po kterém sáhla sparťanská střídačka po hře v šesti hráčích. Risk se vyplatil, protože střela Tomáše Pavelky šťastně propadla výstrojí Andreje Košarišťana. Náš tým ve hře bez brankáře pokračoval, zatlačil Rytíře, ale vyrovnat už bohužel nedokázal.